Leonardo gjen fajtorët e humbjes së Milanit kundër Olympiacosit

23:51 | 13 Dhjetor 2018

Drejtori i Milanit Leonardo ishte i zemëruar pa humbjes së Milanit nga Olympiacos dhe eliminimi nga Liga e Evropës,, duke fajësuar arbitrin.

Momenti vendimtar ishte një dënim shumë i diskutueshëm për përqafimin e Ignazio Abate të Vasilis Torosidis në rezultatin 3-1.

“Ne jemi jashtë LIgës së Evropës dhe duhet të vlerësojmë gjithçka. Unë vetëm dua të shoh xhirimet e golave dhe ndëshkimin para se të them atë që mendoj”, i tha ai Sky Sport Italia, përcjell ORAinfo.
“Nëse dilni nga Liga e Evropës për diçka të tillë, në ditët e VAR, bëhet e vështirë të pranoni vetëm një rezultat. Është qesharake që një instrument si VAR që të gjithë e përdorin tani nuk mund të përdoret në një turne evropian:, tha ai.

Milan mund të kishte lejuar të humbasë 1-0 ose madje 2-1, por 3-1 ishte rezultati që ata nuk mund të përballonin.

“Ne ishim tre pikë përpara Olympiacos, ishte një situatë e vështirë për ta fituar dhe në të vërtetë u vendosën nga këto incidente”, th ai.

“Ky është një ekip në ndërtim e sipër, nuk po them se ne ishim mbresëlënës sot ose se meritonim të kalonim. Ne e dimë se ky është një sezon i vështirë, nuk dua alibi, por duket e qartë se është e padrejtë dhe nuk mund të rri në heshtje”, tha Leonardo. /ORAinfo/

Komento: