Leonardo gjen formulën për të transferuar lojtarin që po e donë e gjitha bota – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo gjen formulën për të transferuar lojtarin që po e donë e gjitha bota

09:55 | 18 Janar 2019

Sulmuesi i Genoas, Krzysztof Piatek thuhet se do të jetë i lirë të bashkohet me Milanin, pasi drejtori i Milanit, Ivan Gazidis jep dritën e gjelbër.

Sipas Gazzetta dello Sport dhe Sport Mediaset, drejtori sportiv i Milanit, Leonardo do të takohet me presidentin e Genoa, Enrico Preziosi, për të aplikuar prekjet përfundimtare të negociatave, përcjell ORAinfo.

Ndërkohë, megjithatë, ‘pengesa’ e fundit do të vinte nga Gazidis, i cili ende nuk e ka miratuar ardhjen e polakut.

Sidoqoftë, Sport Mediaset siguron se Leonardo ka studiuar gjithçka në detaje më të vogla dhe ka gjetur formulën ‘e drejtë’ jo vetëm për të qetësuar Preziosi por edhe për të kënaqur Fair Play Financiar.

Kjo duhet të shohë Rossonerët të paguajnë 15 milionë euro për të marrë Piatek në hua për pjesën tjetër të fushatës dhe të angazhohen për një opsion prej 25 milionë euro tjera për të blerë.

23-vjeçari pritet gjithashtu të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2023 me vlerë prej 2 milion euro në sezon. /ORAinfo/

Komento: