Leonardo lë Casa Milan, po e sjellë transferimin e madh të janarit

17:52 | 18 Janar 2019

Krzysztof Piatek, është emri më i përfolur aktualisht.

Calciomercato zbulon se Leonardo ka lënë Casa Milanin për të takuar presidentin e Genoas, Enrico Preziosi dhe ndërmjetësi Gabriele Giuffrida për të folur për transferimin e Piatek në AC Milan përcjell ORAinfo.

Rossonerët janë të gatshëm të i paguajnë 40 milionë euro plus 5 bonus për sulmuesin polak.

Kujtojmë se për sulmuesin e Genoas, është intersuar edhe Real Madrid dhe Liverpool,por ai ka preferuar të i bashkohet ekipi kuqezi./ORAinfo/

Komento: