Leonardo me fjalë të ashpra për këtë lojtar

20:48 | 08 Janar 2019

Drejtori i Milanit, Leonardo, kishte fjalë të ashpra për Gonzalo Higuain, duke thënë se si duhet të punojë më shumë përcjell ORAinfo.

Ai foli me mediat pas prezantimit të konferencës për shtyp për Lucas Paquetën dhe nuk pati fjalë të mira për argjentinasin.

“Ai duhet të marrë një vendim dhe të marrë pjesën e tij të përgjegjësisë”, tha Leo.
“Ai kishte një moment të vështirë, ai duhet të merret me veten dhe të punojë më shumë.
“Higuain do të bëjë diçka për këtë ekip.

“Golat mund të ndryshojë gjërat, por nëse ai do të vazhdojë këtu, ai duhet të marrë përgjegjësinë”,ka thënë Leo.

Higuain është në huazim nga Juventusi me 36 milionë , por gjithashtu lidhet me një lëvizje të mundshme të Janarit në Chelsea./ORAinfo/

Komento: