Leonardo merr një vendim të papritur, pak orë para mbylljes së afatit të transferimeve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo merr një vendim të papritur, pak orë para mbylljes së afatit të transferimeve

20:45 | 31 Janar 2019

Drejtori sportiv i Milanit, Leonardo, ka treguar se tregu i transferimeve për rosonerët ka përfunduar.

Sipas raporteve të fundit, pavarësisht se kanë bërë më të mirën për të nënshkruar një krah, duket se Milan kanë hequr dorë pasi propozimit të tyre për Carrasco dhe Saint-Maximin.

Sky Italia raporton se tregu i Rossonerëve është mbyllur, përcjell ORAinfo.

Shumë tifozë po shpresonin për ardhjen e Carrasco, por marrëveshja u prish pasi Dalian Yifang vendosi të merrte belgun nga tregu.

Sa për Saint-Maximin, Nice refuzoi ofertën e Milanit, e cila ishte një kredi e paguar me një opsion për të blerë në verë.

Tani, skuadra e San Siros do të përqëndrohet në nisjet, me Haliloviç të gjithë të vendosur për një lëvizje në Standard Liege.

E vetmja pengesë ishte paga e kroatit, por kjo duket se është zgjidhur pasi një njoftim zyrtar është tani afër. /ORAinfo/

Komento: