Leonardo nuk udhëton në Arabi, po kompleton transferimin gjigant

11:42 | 16 Janar 2019

Sot pritet të zhvillohet SuperKupa italiane mes Juventusit dhe Milanit.

Por,s ipas informacioneve ekskluzive nga Calciomercato.com, drejtori teknik i AC Milan, Leonardo nuk do të lërë në Arabinë Saudite për ndeshjen midis Rossonerëve dhe Juventusit për Superkupën Italiane, përcjell ORAinfo.

Ai pritet të merret me çështjet e transferimit të tregut, sidomos merret për një largim të mundshëm të Gonzalo Higuain dhe ardhjen e Krzystof Piatek.

Thuhet se pas përfundimit të Super-Cupës, ardhja e polakut Piatek në San Siro është e mundshme, pasi që ka kohë që po punohet në arritjen e një marrëveshje./ORAinfo/

Komento: