Leonardo për 50 milionë euro do ta largoj yllin e skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo për 50 milionë euro do ta largoj yllin e skuadrës

17:10 | 09 Janar 2019

Milan dhe Suso janë në bisedime për zgjatjen e kontratës.

Calciomercato raporton se Rossonerët duan të eliminojnë klauzolën prej 38 milionë eurosh për marrëveshjen aktuale të Suso (është e vlefshme vetëm në muajin korrik) dhe dëshira e lojtarit është gjithashtu që të zgjasë qëndrimin e tij në San Siro, përcjell ORAinfo.

Edhe nëse Suso mund të nënshkruajë një kontratë të re në javët e ardhshme, Milan mund të vendosë ta shesë atë në verë për shkak të Lojërave Financiare Financiare.

Nëse Rossonerët do të kenë nevojë për para të freskëta në fund të sezonit, Suso mund të flijohet, por 38 milionë euro nuk është një çmim i drejtë sipas Leonardo dhe Maldini.

Chelsea ishte i interesuar për lojtarin por mbërritja e Pulisic ndaloi çdo negocim. Ka edhe klube spanjolle që janë të interesuara për Suson, prandaj, gjatë verës, rikthimi i tij në Spanjë nuk mund të ishte fare i pamundur.

Liverpooli gjithashtu ishte i lidhur me ish sulmuesin e tij, por për momentin nuk ka negociata zyrtare mes dy klubeve.

Idealisht, Leonardo do të shiste Suso për një tarifë afër 50 milionë euro dhe kjo është arsyeja pse ai do të përpiqet të heqë klauzolën e lirimit të lojtarit, me qëllim që ta lërë të largohet për një sasi të mjaftueshme parash. /ORAinfo/

Komento: