Leonardo po e sjell një kampion bote në San Siro

10:17 | 21 Dhjetor 2018

Milan është në kërkim për një përforcim mesfushor në janar dhe emri i parë në listë është Cesc Fabregas.

Siç është raportuar nga Corriere della Sera, Leonardo ka negociuar me agjentin e lojtarit për disa kohë tani, përcjell ORAinfo.

Oferta e Rossonerëve është një kontratë dy vjeçare e gjysmë me një pagë vjetore prej 4 milionë plus shpërblime.
Chelsea po kërkon 10 milionë euro për të lejuar lojtarin të shkojë në San Siro.

Milan dhe Chelsea po vazhdojnë negociatat për lojtarin dhe një marrëveshje e tillë pritet të arrihet shume shpejt.

Kujtojmë se Fabregas kishte fitur titullin e Kamionit me Spanjën në vitin 2010. /ORAinfo/

Komento: