Leonardo po e sjellë mbrojtësin e Juventusit në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo po e sjellë mbrojtësin e Juventusit në “San Siro”

10:41 | 09 Janar 2019

AC Milan, po afrohet me një marrëveshje për mbrojtësin e Juventusit, Mehdi Benatia përcjell ORAinfo.

Benatia ka qenë prej sa kohësh nën vëzhgimin e AC Milan, si dhe thuhet se Arsenali dhe Borussia Dortmund, kanë interes për të.

Leonardo është duke përgatitur një ofertë për Benatia, për ta sjellë atë në Milano. Mbrojtësi maroken ka zhvilluar këtë sezon vetëm pesë ndeshje në fanellën e Juventusit, duke bërë kështu që ai të marrë një vendim për një largim nga Zonja e Vjetër./ORAinfo/

Komento: