Leonardo po e sjellë në “San Siro”yllin që po e këkon gjithë Evropa – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo po e sjellë në “San Siro”yllin që po e këkon gjithë Evropa

15:57 | 13 Janar 2019

Në mes të raporteve që lidhin me një lëvizje në Chelsea, e ardhmja e Higuain me AC Milan është ende e pasigurtë.

Gazzetta Dello Sport na kanë dhënë detajet e fundit për këtë çështje përcjell ORAinfo.

Në fakt, Chelsea po vlerëson një ofertë që ata do të paraqesin në Juventus për të sjellë menjëherë në Higuain.

Juventusi pret të paktën një kredi me një detyrim për të blerë, por pala angleze shpreson t’i takojë ata në mes, me një kredi prej 18 muajsh .Dhe Milan? Leonardo tashmë është duke hetuar tregun për një zëvendësues potencial.

Rruga që çon në Morata po bëhet gjithnjë e më e vështirë, pasi ekipet e tjera kanë treguar interesin e tyre për spanjollin. Për shkak të kësaj, siç raportohet nga La Gazzetta Dello Sport, Rossonerët kanë identifikuar Piatek të Genovës si alternativën kryesore të tyre ndaj Higuain në janar./ORAinfo/

Komento: