Leonardo po e transferon edhe një lojtar brazilian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo po e transferon edhe një lojtar brazilian

09:19 | 08 Shkurt 2019

Ndonëse ka përfunduar afati i transferimeve, Milan është duke identifikuar seriozisht lojtarit që mendon t’i transferoj në afatin e qershorit.

Francez Allan Saint-Maximin është qartë se ai është zgjedhja e parë e klubit nga San Siro, Tuttosport pretendon se Leonardo ende po punon për identifikimin e alternativave në rast se nuk janë në gjendje të sigurojnë objektivin e tyre të lartë.
Milani tanimë ka identifikuar edhe 22 vjeçarin brazilian tëi Evertonit, Gremio.

Ai është njeriu që Leonardo ka planifikuar të rikthehet si plan i mbështetjes së Milanit.

Lojtari i Everton është një lojtar i Brazilit i cili normalisht vepron në krahun e majtë dhe ka qenë në formë të mirëduke shënuar dhjetë herë këtë sezon. /ORAinfo/

Komento: