Leonardo shokon rossonerët, ky është lajmi i fundit nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo shokon rossonerët, ky është lajmi i fundit nga Italia

18:15 | 28 Dhjetor 2018

Pas nënpresionit të presidentit të Milanit, mbi trajneri i Rino Gattusos sot, përpara përplasjes mes ekipit dhe Spa, drejtori i klubit Leonardo foli për CalcioMercato.com rreth situatës aktuale në Milano.

Ai, ka bërë të qartë se nuk e kanë ndërmend të shkarkojnë Gattuson sepse ende besojnë te ai përcjell ORAinfo.

“Ne kurrë nuk menduam për ndryshimin e Rino-s, po përpiqemi të rregullojmë një situatë që filloi në një mënyrë të caktuar.
“Sot po luftojmë për qëllimin tonë, të arrijmë në 4-trëshen e parë. Rino mund të jetë në një periudhë pesimizmi por kemi një makinë ende për t’u rindërtuar.

“Klubi e di se po jetojmë në këtë magji të thatë dhe kërkon bashkëpunim dhe bashkim nga të gjithë ne. Ka edhe pak emocione, po me kalimin e kohë do të kthehen në atë nivel që ishim”, ka thënë Leonardo./ORAinfo/

Komento: