Leonardo takon Gattuson, ky është vendimi i fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo takon Gattuson, ky është vendimi i fundit

17:20 | 26 Dhjetor 2018

Menaxheri i Milanit Gennaro Gattuso u takua me Leonardon dhe Paolo Maldini pasi Rossonerët u nuk munden të nxjerrin më shumë se barazim 0-0 në Frosinone të mërkurën.

Menaxheri italian është duke ecur në akull të hollë si pasojë e rezultateve të dobëta dhe performanca në stadiumin Stirpe të Frosinone ka qenë shumë zhgënjyese, për tifozët dhe për bordin, përcjell ORAinfo.

Maldini, Leonardo dhe Gattuso diskutuan të ardhmen e menaxherit dhe për të ardhmen e disa lojtarëve të Milanit si Hakan Calhanoglu i cili ishte lojtari më i keq në fushë sot.

Calhanoglu ka të ngjarë të shitet në dritaren e transferimit të janarit, por pozita e Gennaro Gattuso është gjithashtu nën vëzhgim.

Burimet i kanë thënë Calciomercato se performanca e dobët e sotme dhe mungesa e vendosmërisë të treguar nga lojtarët e Milanit janë shqetësuese për klubin dhe edhe nëse Gattuso nuk ka gjasa të shkarkohet në orët e ardhshme, ndeshja tjetër e ndeshjes kundër Spal mund të jetë vendimtare për të ardhmen e ‘Ringhio’. /ORAinfo/

Komento: