Leonardo zbulon përforcimin e ri të Milanit, nënshkruan kontratë pesë vjeçare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo zbulon përforcimin e ri të Milanit, nënshkruan kontratë pesë vjeçare

16:42 | 06 Shkurt 2019

Ka pasur një përpjekje në orët e fundit të tregut të transferimit të janarit, por nuk kishte kohë të mjaftueshme për të finalizuar një marrëveshje, por pavarësisht kësaj, Maximin të jetë një lojtar i Milanit.

Sipas burimit, marrëveshja është në bazë të 20 milionë plus shpërblimeve, edhe pse ende nuk ka konfirmime zyrtare dhe një marrëveshje mund të lidhet me kualifikimin e Rossonerëve në Ligën e Kampionëve përcjell ORAinfo.

Megjithatë, nëse nuk ka komplikime të paparashikueshme, i riu do të shkojë në San Siro verën e ardhshme.

Kontrata e lojtarit me Nice skadon në qershor të vitit 2020 – prandaj çmimi i përballueshëm, me tregun e transferimit të verës është shansi i fundit për Nice që të fitojë para në sulmuesin.
Saint-Maximin do të kishte rënë dakord gjithashtu për një kontratë pesëvjeçare, me detaje që duhen specifikuar./ORAinfo/

Komento: