Leonardo zbulon si erdhi Piatek te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leonardo zbulon si erdhi Piatek te Milani

15:32 | 24 Janar 2019

Drejtori sportiv i klubit Leonardo ka marrë pjesë në konferencën për shtyp ku është prezantuar sulmuesi i ri i rosonerëve Piatek.

Braziliani shpjegoi përse Piatek nuk iu dha numri 9.

“Asnjë arsye të fatit nuk ka mos përzgjedhja e numrit 9”, tha Leonardo, përcjell ORAinfo.

“Piatek donte nnumërin 9. Ai kërkoi, por ne besojmë se numri 9 është një numër që duhet të fitojë. Është një numër i rëndësishëm për një sulmues. Kjo është arsyeja pse ai zgjodhi numrin 19 “, tha Leonardo.

“Ai shënoi 13 gola në 19 ndeshje. Ai tregoi cilësitë e tij dhe kishim një shans për ta nënshkruar me atë, nuk ishte e vështirë. Ai e njeh shumë mirë futbollin dhe ligën tonë”, tha Leonardo.

Ai ka folur edhe për mos transferimin e Ibarhimovicit dhe Fabregasit.

“Nënshkrimet e tyre nuk u bllokuan nga politikat tona. Vetëm situata dhe vendime që u ndanë nga të gjithë në klub”, pohoi ai.

Leonardo më tutje ka refuzuar të flas në lidhje me Higuainin

“Higuain? Nuk po vërehet sot. Ai e bëri zgjedhjen e tij. Tani ai nuk është më këtu. Piatek është këtu, le të flasim për të”, pohoi ai. /ORAinfo/

Komento: