Ligjin për Dialog dërgohet në Kushtetuese nga LDK-ja e VV-ja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ligjin për Dialog dërgohet në Kushtetuese nga LDK-ja e VV-ja

12:48 | 15 Mars 2019

LDK-ja e VV-ja e dërgojnë në Kushtetuese Ligjin për Dialog.
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës.

Lidhur me pikat në të cilat kundërshtohet ky ligj, pritet që zyrtarët e këtyre dy partive të flasin në një konferencë për medie, të paralajmëruar për në orën 14, që do të mbahet në ambientet e Kuvendit të Kosovës, raporton KTV.

Kujtojmë se Ligji për Dialog kaloi në lexim të dytë në seancën e mbajtur më 7 mars, kur

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!