Lille – Milan, formacionet e mundshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lille – Milan, formacionet e mundshme

14:02 | 26 Nëntor 2020

Formacionet e mundshme: Lille dhe Milan luajnë për kreun e grupit.

Milani është mysafir i Lille në Stade Pierre-Mauroy për ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore në Ligën e Evropës.

Jens Petter Hauge pritet të startojë për herë të parë për Rossonerët në ndeshjen kundër ekipit francez në kuadër të Grupit H.

Duke qenë se mungon Zlatan Ibrahimovic, Ante Rebic do ta zë vendin e tij në qendër të sulmit.

Formacionet e mundshme

Lille: Maignan; Pied, Fonte, Botman, Bradaric; Araujo, Xeka, Andre, Bamba; Yazici, David.

Milan: Donnarumma; Dalot, Kjaer, Gabbia, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali; Castillejo, Calhanoglu, Hauge; Rebic.

Komento: