Limaj tregon çka bisedoi Ekipi Negociator me ambasadorët e huaj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Limaj tregon çka bisedoi Ekipi Negociator me ambasadorët e huaj

13:29 | 22 Shkurt 2019

Fatmir Limja ka folur rreth takimit që ka pasur sot Ekipi Negociator me ambasadorët e akredituar në Kosovë.

Ka përfunduar takimi që nisi rreth një orë më parë mes Ekipit Negociator me ambasadorët e akredituar në Kosovë.

Pas takimit bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator, Fatmir Limaj, ka thënë se ky takim ishte informues gjatë së cilit ambasadorët janë informuar për punën e deritanishme të Ekipit në dialog.

E kur u pyet për taksën, tha se ajo temë është e ndarë nga Ekipi dhe nuk mund të flas për këtë.

Të pranishëm në këtë takim ishin edhe shefja e zyrës së BE-së, Nataliya Apostollova dhe ajo e EULEX-it, Alexandra Papdopoulou.

Komento: