Liverpool – Bournemouth, Xherdan Shaqiri nuk është as në bankën rezervë! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Liverpool – Bournemouth, Xherdan Shaqiri nuk është as në bankën rezervë!

15:33 | 09 Shkurt 2019

Liverpool dhe Bournemouth do të takohen sot nga ora 16:00 në kuadër të xhiros së 26 të Premierligës.

Në këtë ndeshje lojtari nuk do të luaj ylli kosovar, Xherdan Shaqiri.

Lojtari kosovar ka probleme të lehta muskulare dhe nuk është lënë as në bankën rezervë.

Klopp ka vendosur që në mesfushë të startoi me Fabinho, Keita e Wijnaldum.

Treshja sulmuese është e paprekshme, ndërkaq në m krahun e djathtë të mbrojtjes do të aktivizohet Milner.

Bournemouth: Boruc; Smith, Cook, Aké, Rico; Ibe, Gosling, Lerma, Surman, Fraser; King.

Komento: