Liverpool – Man Utd, Guardiola tregon një ‘sekret’

00:00 | 16 Dhjetor 2018

Do të zhvillohet ndeshja mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit.

Pep Guardiola e ka përfunduar misionin e tij me Manchester City për xhiron e 17-të të Premierligës.

Skuadra e tij ka triumfuar me rezultatin 3:1 në përballjen e vështirë kundër Everton.

Pas kësaj ai ka folur edhe për ndeshjen e rivalëve për titull Liverpool, të cilët përballen me Manchester United.

Ai është pyetur nga reporterët se a do ta shikojë super ndeshjen e rivalëve.

“Sigurisht se do ta shikoj. Është ndeshje e mirë për tu parë. Do ta shikoj” ishin fjalët e spanjollit.

Manchester City përkohësisht ka rikthyer lidershipin dhe tashmë është në pritje të gabimit nga Liverpool.

Skuadra e Guardiolas grumbullon 44 pikë, dy më shumë se Liverpool.

Komento: