Liverpool merr lajmin e madh

18:27 | 10 Maj 2019

Liverpool ka marrë një lajm të mirë.

Jurgen Klopp shpreson që t’i ketë të gatshëm Mohamed Salah, Andy Robertson dhe Jordan Henderson në formën më të mirë për finalen e Champions League ndaj Tottenhamit. Skuadra e Klopp luan këtë fundjavë ndaj Wolves për titullin kampion, që mungon prej 29 vitesh për “The Reds”.

“The Reds” janë një pikë pas Manchester City-it në tabelën e renditjes, teksa këta të fundit do të jenë të impenjuar në transfertë ndaj Brighton. Klopp ka konfirmuar se Roberto Firmino nuk do të jetë i gatshëm, por ai shpreson që ai të rikuperohet në kohë për finalen e 1 qershorit.

Salah ndërkohë u dëmtua në kokë në fundjavën e kaluar, teksa strategu gjerman u shpreh: “Për të qenë të sinqertë, mu duk mirë në rastin e festës pas ndeshjes ndaj Barcelonës. Dje është stërvitur veçmas grupit, ndërkohë që sot ka qenë në stërvitje të plotë”.

Komento: