Liverpool shet sulmuesin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Liverpool shet sulmuesin

17:43 | 04 Janar 2019

Liverpooli ka konfirmuar shitjen e sulmuesit, Dominic Solanke në Bournemouth përcjell ORAinfo.

Goal.com kishte zbuluar më parë se si Solanke ishte duke u mbyllur një dalje nga Liverpooli, por që Brightonin kishte qenë i zellshëm për të arritur një marrëveshje dhe një ekip tjetër gjithashtu duke punuar për të siguruar nënshkrimin e tij.

Tani duket se Bournemouth i Eddie Howe ishte ai klub dhe përfundimisht fitoi garën për nënshkrimin e tij për një tarifë të raportuar për të qenë në rajonin prej 19 milion funte./ORAinfo/

Komento: