Liverpooli po e transferon pa asnjë cent yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Liverpooli po e transferon pa asnjë cent yllin e madh

23:59 | 21 Maj 2019

Liverpooli, thuhet se iu është afrua transferimi të gjermanit, Max Kruse për një lëvizje të mundshme në Anfield këtë verë.

Kruse do të jetë një agjent i lirë kur kontrata e tij me Werder Bremen skadon në fund të qershorit, përcjell ORAinfo.

Një numër klubesh janë kredituar me një interes në 31-vjeçarin, i cili ka kontribuar 12 gola dhe 14 asistime në 36 ndeshje për Bremen gjatë fushatës 2018-19.

Sipas Sport1, Liverpuli është ndër ekipet e interesuara dhe Reds kanë mbajtur bisedime me gjermanin për të diskutuar një kalim të mundshëm në Premier League.

Kruse ka shënuar 35 herë në 94 paraqitje për Bremen që nga një lëvizje e vitit 2016 nga Wolfsburg./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!