Lojtari i Juventusit e do kalimin te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lojtari i Juventusit e do kalimin te Milani

13:57 | 06 Janar 2019

Mbrojtësi i Juventusit, Medhi Benatia thuhet se ka kërkuar të largohet këtë muaj nga Juventusi.

Ndërkaq, Milani thuhet se ende është i interesuar në blerjen e tij.

La Stampa deklaron se marokani ka kërkuar një lëvizje, pasi ai ka qenë i frustruar duke luajtur lojën si lojtar i dytë me lojtarët si Leonardo Bonucci, Georgio Chiellini dhe Daniele Rugani në klub, përcjell ORAinfo.

Ndërsa Milan mbetet i interesuar për mbrojtësin, Juventusi nuk po e lë të largohet pasi ndjejnë se do të jetë e pamundur ta zëvendësojë atë në mes të sezonit në këtë pikë.

Milan thuhet se është duke bërë përpkjekje që të arrinë marrëveshje ehde me lojtarin duke i siguruar atij vend në formacionin shartues. /ORAinfo/

Komento: