Lojtari i Manchester Unitedit diagnostifikohet me kancer – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lojtari i Manchester Unitedit diagnostifikohet me kancer

11:40 | 16 Shkurt 2019

Një lajm të rëndë kanë marrë tifozët e Manchester Unitedit.

Mbrojtësi i Manchester United, Max Taylor është diagnostifikuar me kancer.

Taylor, i cili nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale në Old Trafford vitin e kaluar e ka pritur me qetësi lajmin dhe është i gatshëm të futet në fazën e fizioterapisë.

“Unë do të doja të falënderoj të gjithë në klub që më ka ndihmuar që nga dita e parë”, tha Taylor, pas pranimit të lajmit.

Mësohet se shpenzimet shëndetësore të futbollistit do t’i paguaj vetë skuadra angleze.

Taylor konsiderohet te United si një nga talentët më perspektivë.

Komento: