Lojtari i Milanit drejt Francës si transfer i lirë

22:24 | 21 Janar 2019

Bordeaux shtë afër transferimit të ljtarit të Milanit, Raoul Bellanova.

Mediat italiane raportojnë se Bordo pritet të marr lojtarin nga San Siro si transfer të lirë.

Sipas L’Equipe, Bellanova ka rënë dakord me Bordo dhe familja e tij ka udhëtuar për bisedime me Hugo Varela, drejtor sportiv i Ligue 1 klubit.

Një tjetër takim do të ishte planifikuar gjithashtu për të diskutuar kompensimin financiar që do të marrin rossonerët për rikthimin në Francë të anësorit të djathtë.

18-vjeçari luan për kombëtarën italiane nën moshën 20 vjeçr por ende nuk ka debutuar për ekipin e parë të Milanit dhe është jashtë kontratës këtë verë. /ORAinfo/

Komento: