Lojtari nga Serie A tradhëton Milanin, nënshkuan me klubin tjetër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lojtari nga Serie A tradhëton Milanin, nënshkuan me klubin tjetër

21:51 | 25 Dhjetor 2018

Pas shumë thashethemeve në tregun e transferimeve që lidhën Fabio Quagliarellën me Milanin dhe Romën, sot njoftoi zyrtarisht rinovimin e kontratës së lojtarit në Sampdoria.

Sulmuesi italian me përvojë e ka zgjatur marrëveshjen e tij me klubin deri më 30 qershor 2020, përcjell ORAinfo.

Milan është në kërkim të transferimit të një lojtari dhe pas refuzimit të Ibrahimovict të transferohet në San Siro, Milan kishte vënë në shënjestër Quagliarellën.

Milan besohej se do ta transferojë veteranin, por klubi kuqezi siç duket nuk ka rënë dakord me Samdorian.

Sot është raportuar se Milan tash i ka vënë synin Alvaro Moratas së Chelseas dhe për shërbimet e këtij lojtari, Milani pritet ta ofrojë Higuainin si shkëmbim të lojtarit. /ORAinfo/

Komento: