Lojtari që u kërkua nga Milani tregon sekretin e suksesit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lojtari që u kërkua nga Milani tregon sekretin e suksesit

15:34 | 04 Shkurt 2019

Veterani i Sampdoria Fabio Quagliarella ishte synimi kryesor i Milanit këtë afat të transferimeve.

Ai thotë se ‘puna e madhe gjithmonë paguahet’ pasi u thirr në kampin e trajnimit dy ditor të Italisë.

Përfshirja e Quagliarellës vjen pas një mungese katërvjeçare nga vendosja e Azzurrit dhe një largim prej 16 golash të Serie A për Samp këtë sezon.

“Sekreti im? Duke punuar me sinqeritet”, tha ai për ItaSportPress , përcjell ORAinfo.

“Puna e vështirë, në afat të gjatë, gjithmonë paguan. Të jesh këtu është e madhe dhe unë dua të falënderoj CT për thirrjen time”, pohoi ai.

“Duke qenë i thirrur tani në këtë moshë është një shkak për kënaqësi dhe kjo provon se Mancini është duke e mbajtur syrin tek të gjithë”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: