Lojtari “raketë” arrin marrëveshje pesëvjeçare me Milanin

20:12 | 20 Janar 2019

Milan ka arritur një marrëveshje me Genoa për të nënshkruar me sulmuesin polak Krzysztof Piatek për 35 milionë euro plus shtesa.

23-vjeçari ka qenë një ylnlnë Genoa këtë sezon, duke shënuar 13 gola në 19 ndeshje të Serie A deri tani, pas mbërritjes nga KS Cracovia në verë.

Piatek, i cili do të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare, do të zëvendësojë Gonzalo Higuaín në Milan përcjell ORAinfo.

Milan dhe Genoa pritet të hektojnë detajet e fundit të transferimit të martën me Polakun, pastaj të udhëtojnë për në Milano për mjekësor. /ORAinfo/

Komento: