Lojtarin që e largoi Milan, Juventus e ka në “radar” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lojtarin që e largoi Milan, Juventus e ka në “radar”

20:04 | 04 Shkurt 2019

Fabio Paratici po punon vazhdimisht për të përforcuar skuadrën e Juventusit.

Mbrojtja është një problem i madh për kampionët italianë, për këtë arsye drejtori sportiv i klubit ndoqi ndeshje, Genoa-Sassuolo për të parë nga afër jo vetëm në kundërshtarin e ardhshëm të bardhezinjëve, por kryesisht të shikojë Cristian Romero, një nga objektivat kryesore të klubit, të cilët mund të mbërrinin në qershor.

Mbrojtësi argjentinas i tha Juventusit dhe çmimi i përgjithshëm duhet të arrijë 30 milionë euro. Romero pritet të qëndrojë në Genoa për të paktën një sezon tjetër. Por i riu nuk ishte i vetmi lojtar Paratici që po vëzhgonte në Ferraris.

Të tjerë lojtarë të interesit janë Christian Kouame, ose vazhdimisht në rritje Magnani dhe Rogerio, të cilët mund të garantojnë bardhezinjtë edhe një fitim të madh kapital.

Por në mesin e Neroverdi ka një emër tjetër që intereson Paratici – Manuel Locatelli, i cili është javë pas jave duke u kthyer fort në radarin e Juventusit./ORAinfo/

Komento: