Lojtarin qe po e kërkon e gjithë Evropa po transferohet në Inter!

13:28 | 08 Dhjetor 2018

Afati i janarit po afrohet dhe ekipet janë duke u përgatitur për transferet e radhës.

Inter thuhet se është në pole posision për Federico Chiesa e Fiorentinës, falë ardhjes së Giuseppe Marottas.

Sulmuesi është një nga lojtarët më premtues në futbollin italian dhe po tërheq interes edhe nga Juventusi dhe Napoli.

Sipas Tuttosportit të sotëm, ardhja e Marotta në San Siro, megjithëse nuk është konfirmuar ende zyrtarisht, ka vendosur Nerazzurrët në plan të parë.

Ish CEO i Juventusit ka një marrëdhënie të mirë me drejtorin e përgjithshëm të Violës, Pantaleo Corvino, dhe po negocion për Chiesan.

Gazeta pohon se ekziston një marrëveshje e palës që Inter nuk do të lëvizë për lojtarët e Juventusit, përveç nëse ata janë në listën e transferimeve, por çdo objektiv tjetër është lojë e drejtë.

Komento: