Luis Diaz thyen heshtjen pas ofertës së Barcelonës, konfirmon të ardhmen

14:32 | 11 Qershor 2024

Ylli i Liverpoolit, Luis Diaz, është përshkruar nga drejtori sportiv i Barcelonës, Deco, si objektivi i tyre numër një për pozitën e sulmuesit të krahut të majtë. Megjithatë, anësori kolumbian nuk e ka pasur këtë ide të paktën publikisht.

Diaz thuhet se është një tifoz i Barcelonës dhe ka qenë që në moshë të re, ndërsa Deco e sheh atë si opsionin më të mirë në treg për Blaugranët, duke ndjerë se mund të operojë mirë në hapësira të vogla dhe në fushë të hapur.

Megjithatë, duke folur gjatë detyrës në Kolumbi, Diaz nuk ka nxitur spekulime për të ardhmen e tij.

“Jam shumë i lumtur në Liverpool, është një ekip dhe klub i madh, gjithmonë kam dashur të luaj atje, kështu që jam shumë i lumtur dhe i relaksuar”.

“Nuk po mendoj për asgjë tjetër, po mendoj vetëm për skuadrën kolumbiane, ku jemi ne”, ka thënë Diaz për Gol Caracol, raporton telegrafi.

Raportet që vijnë nga Katalunia thonë se nëse Barcelona mund të gjente një lëvizje për Raphinha këtë verë, atëherë Deco do të transferohej për Diaz.

Megjithatë, kjo ide duket disi e largët, duke pasur parasysh se nuk ka garanci që Barcelona do të mund të shpenzojë fare, dhe Liverpooli do të kërkonte një tarifë të lartë për 27-vjeçarin, i cili ka ende tre vjet nga kontrata e tij.

Komento: