Lum Milani që e ka këtë lojtar

16:59 | 17 Dhjetor 2018

Dje ishte ditëlindja e 119-të e Milanit, pasi shumë lojtarë të tanishëm dhe ish-rossoneri ndanë dashurinë e tyre për ekipin.

Ekipi i Rino Gattuso të martën do të ballafaqohet me Bolonjën në Serie A italiane, e Suso donte të tregonte dashurinë e tij për klubin e tij përcjell ORAinfo.

Këtu është ajo që yllit spanjoll kishte për të thënë në lidhje me çështjen në mediat sociale:
” I dëshiroj Të gjitha në ditëlindjen e Milanit , si një skuadër e madhe që është “,ka shkruar Suso.

Suso ka qenë një nga lojtarët më të mirë të rossonerit në sezon, duke ndihmuar ekipin e tij me katër golat dhe tëtë asistimet që ka bërë këtë edicion në fanellën e kuqezinjve./ORAinfo/

Komento: