Maldini me fjalë të mëdha për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Maldini me fjalë të mëdha për Milanin

17:45 | 24 Janar 2019

Paolo Maldini pohon se Milani është ‘në përputhje me objektivat e tyre’ duke lënë të kuptohet se mund të ketë edhe transferime tjera.

Milan zbuloi nënshkrimin e fundit të Krzysztof Piatek të enjten pasdite, ndërsa Rossonerët u kthyen në vendin e katërt në Serie A me një fitore 2-0 kundër ish-klubit Genoa të sulmuesit të hënën.

“Ekipi është në përputhje me objektivat e tyre”, tha legjenda e klubit Maldini, përcjell ORAinfo.

“Ne jemi të katërt dhe ne kemi mundësinë për t’u kualifikuar për Ligën e Kampionëve. Ne kemi shumë lojtarë në librat tanë, kështu që ne do të shohim se si do të jemi në fund të dritares së transferimit”, pohoi ai.

“Traineri po e trajton situatën mirë, siç është klubi. Çdo ekip kalon nëpër situata të këqija, është normale, por kur trajneri punon mirë dhe klubi është i fortë, nuk ka problem”, ka pohuar Maldini.

“Që nga dita jonë e parë këtu, ne kemi thënë për lojtarët që do të qëndrojnë ata që duan të qëndrojnë në Milan”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: