Maldini tregon dy përforcimet gjigante te Milan

15:29 | 05 Qershor 2019

Paolo Maldini, tashmë është duke u përgatitur për të udhëhequr Milanin.

Ai është ende duke pritur që ai të zyrtarizohet , por ish kapiteni i Rossonerëve tashmë ka disa ide për projektin rinor të klubit, i cili është aq i dëshiruar nga Elliott dhe Ivan Gazidis.

Emri i Stefano Sensi mbetet një opsion i vlefshëm për mesfushën pasi e ka përcjell atë tashmë gjatë menaxhimit të Leonardo, kontaktet vazhdojnë me mesfushorin e Sassuolo dhe Italisë.

Një tjetër emër në listën e tij të italianëve të rinj që vlerësohet nga Milani është ai i Gianluca Mancini, përcjell ORAinfo.

Mbrojtësi i Atalanta, që tashmë merr interesa nga Roma dhe Interi, është një nga pasuritë të familjes Percassi, me 35 paraqitje me 6 gola këtë sezon.

Marco Giampaolo, favorit i fortë për të marrë rolin e menaxherëve nëse Maldini konfirmon pozitën e tij, do ta miratojë gjithashtu atë. Kjo është arsyeja pse Mancini tashmë është duke u vëzhguar , Atalanta e vlerëson atë në 25/28 milionë euro dhe nuk përjashton largimin e tij nëse kjo tarifë është plotësuar. /ORAinfo/

Komento: