Malet e Gjilanit përfshihen nga zjarri, policia jep detajet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Malet e Gjilanit përfshihen nga zjarri, policia jep detajet

14:22 | 07 Prill 2019

Djegia e maleve është bërë shumë e shpeshtë kohëve të fundit në vendin tonë.

Policia ka njoftuar se si pasojë e një zjarri është përfshirë djegur një sipërfaqe rreth dy hektarë mal në fshatin Ponesh të Gjilanit.

Sipas Policisë, mali ka qenë pronë shtetërore.

Zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe e kanë lokalizuar zjarrin.

Komento: