Malishevë arrestohen dy persona nën dyshime për shit-blerje të votës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Malishevë arrestohen dy persona nën dyshime për shit-blerje të votës

17:16 | 17 Tetor 2021

Disa parregullsi janë regjistruar sot në vendin tonë.

Dy persona janë arrestuar sot në Malishevë, nën dyshimet për shit-blerje të votës.

Lajmin për Reporteri.net e ka konfirmuar komandanti i policisë për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta.

Graishta ka bërë të ditur se të arrestuarit janë një vëzhgues dhe një komisioner.

“Janë arrestuar një vëzhgues dhe një komisioner në qendrën e votimit në gjimnazin “Hamdi Berisha” nën dyshimet për shit-blerje të votës. Me urdhër të prokurorit të njëjtit pas arrestimit janë ndaluar për 48 orë”, ka thënë Graishta.

Komento: