Man Utd – Bournemouth,befasi në formacionet zyrtare

16:42 | 30 Dhjetor 2018

Manchester Unitedi dhe Bournemouthi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të vitit 2018 në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë nikoqir të Bournemouthit në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Ligën Premier, ndeshja e cila zhvillohet në Old Trafford nga ora 17:30.

Unitedi vjen në këtë ndeshje pas dy fitoreve radhazi nën drejtimin e trajneri të ri Ole Gunnar Solskjaer dhe synon edhe fitoren e tretë.

Në anën tjetër, mysafirët ka formë të luhatshme në ndeshjet e fundit dhe do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Man Utd: De Gea; Young, Bailly, Lindelof, Shaw; Herrera, Matic; Lingard, Pogba, Martial; Rashford;

Bournemouth: Begovic; Cook, Ake, Daniels; Ibe, Stanislas, Brooks, Surman, Rico; Wilson, King.

Komento: