Manchester City nuk e do më mesfushorin e Real Madridit

12:16 | 20 Dhjetor 2018

Duket se Manchester City ka hequr dorë nga synimi i tij.

Skuadra nuk është e interesuar për mesfushorin e Real Madridit, Iscon.

Mesfushori spanjoll, Isco, është pjesë e shumë thashethemeve për një largim të mundshëm nga Real Madrid në afatin kalimtar të janarit.

Juventus dhe Manchester City raportohej që ishin të gatshme të hynin në garë për 26 vjeçarin.

Por, BBC shkruan se Manchester City nuk janë të interesuar për mesfushorin e Realit.

Mos interesimi i Man Cityt, i hap rrugë Juventusit që të arrijë më lehtë te shërbimet e Iscos.

Komento: