Manchester City planifikon shpenzime marramendëse për mbrojtje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester City planifikon shpenzime marramendëse për mbrojtje

13:22 | 03 Shkurt 2019

Manchester City po planifikon shpenzime të mëdha për mbrojtjen.

“Citizens” po planifikojnë që të shpenzojnë 80 milionë funte për dyshen angleze, Aaron Ëan – Bissaka dhe Ben Chilëell, shkruan “The Sun”.

Pep Guardiola dëshiron që të përforcoj krahët e mbrojtjet, pasi Benjamin Mendy po vazhdon të ketë probleme me lëndimet.

Mendy ishte bashkuar me Cityn nga Monaco, për shumën e 52 milionë funteve, por ka vuajtur shumë me lëndimet.

Ai ka regjistruar vetëm 18 paraqitje me skuadrën që nga ardhja e tij, dhe Guardiola nuk dëshiron që të luaj më me improvizime.

Komento: