Manchester City ‘shpërblen’ në këtë formë mbrojtësin e skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Manchester City ‘shpërblen’ në këtë formë mbrojtësin e skuadrës

17:59 | 19 Qershor 2019

Manchester City ia vazhdon kontratën Walkerit.

Kyle Ëalker ka nënshkruar kontratë të re me Manchester Cityn, duke e vazhduar aktualen për dy vite, ku do të përfitojë rreth 150 mijë funte.

29 vjeçari ishte transferuar te Manchester City në verën e vitit 2019 nga Tottenham Hotspur, për 55 milionë euro.

Skuadra e Pep Guardiolas dëshiron të mbrojë titullin e Premierligës, dhe ka vendosur t’u vazhdojë kontratat lojtarëve kryesor.

Ëalker për krahun e djathtë këtë sezon do të ketë një konkurrencë të fort, pasi Manchester City janë pranë finalizimit të marrëveshjes me Juventusin për Joao Cancelo.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!