Manchester United – Liverpool, befasi në formacionet zyrtare

14:19 | 24 Shkurt 2019

Në orën 15:00 fillon ndeshja mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të kësaj ndeshje.

Janë publikuar formacionet zyrtare për super ndeshjen Manchester United – Liverpool.

Man Utd do të jenë nikoqirë të Liverpool në ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron e 27-të në Premierligë

Ky është derbi më i madh në futbollin anglez, me një rivalitet që është përcjellë për shumë vite nga dy skuadrat më të trofeshme në Angli.

Liverpool këtë edicion kanë kaluar formë më të mirë, por United së fundmi u janë kthyer fitoreve, duke mos lënë hapësirë që të bisedohet për favoritin.

Ndeshja mes United dhe Liverpool fillon në ora 15:05 në ‘Old Trafford’.

Më poshtë u sjellim formacionet zyrtare.

Man Utd:

Liverpool:

Komento: