Manchester United merr lajmin e madh, ylli i skuadrës vendos për të ardhmen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester United merr lajmin e madh, ylli i skuadrës vendos për të ardhmen

20:50 | 28 Janar 2019

Manchester Unitedi sot ka marr një lajm mjaftë të mirë.

Andreas Pereira nuk do të largohet nga Manchester Unitedi në janar, përkundër faktit se nuk zë dot vend në formacionin e Ole Gunnar Solskjaer, raporton Manchester Evening News.

23-vjeçari ka qenë titullar në vetëm një ndeshje nën udhëheqjen e Solskjaer dhe nuk i ftua në skuadrën e Unitedit për ndeshjen e FA Cup, të cilën e fitoi ndaj Arsenalit të premten.

Përkundër kësaj, Solskjaer shpjegoi: “Jo, nuk mendoj se ai do të largohet në huazim”.

“Kam mësuar rreth Andreas më parë dhe ai është lojtar i cili mund të luajë goxha do ndeshje për ne kah fundi i sezonit”, shtoi ai.

Komento: