Manchester United nënshkruan me super lojtarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester United nënshkruan me super lojtarin

20:52 | 07 Shkurt 2019

Ander Herrera tek Unitedi deri në vitin 2020.

Ander Herrera është ylli i radhës te Manchester Unitedi që do të vazhdojë kontratën edhe për një vit në Old Trafford.

Që nga viti i kaluar janë duke vazhduar negociatat ndërmjet palëve, duke ditur që Herrera, në fund të edicionit do të ishte lojtar i lirë, transmeton KTV.

Rezultatet e mira dhe atmosfera në klub kanë bërë që shumë futbollistë të Unitedit të vendosin për të qëndruar, në veçanti Herrera që është stabilizuar në mesfushë përkrah Pogbës.

Edhe Ashley Young do ta vazhdojë kontratën me “Djajtë e Kuq” që do të ishte sezoni i nëntë i tij në Manchester, por e pasigurt është e ardhmja e Juan Matas.

Komento: