Manchester Unitedi e do me ҫdo kusht De Ligtin, ja ҫfarë do të bëjë për të – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester Unitedi e do me ҫdo kusht De Ligtin, ja ҫfarë do të bëjë për të

19:07 | 29 Maj 2019

Duket se Manchester Unitedi e do me ҫdo kusht lojtarin De Ligt.

“Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të shpenzojnë shuma të mëdha parash për mbrojtësin holandez, të cilin e kërkon edhe Barcelona

Manchester United nuk e ka ndërmend të heq dorë nga mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt.

Përfaqësuesi holandez është bërë objektiv i shumë klubeve të mëdha evropiane, por Barcelona konsiderohet favorite pasi 19 vjeçari mund t’i bashkohet në “Camp Nou” bashkëlojtarit të deritashëm, Frankie De Jong.

Sidoqoftë, mediat angleze mëzojnë se United është i gatshëm ta bëjë një ofertë të parezistueshme, në mënyrë që ta bindë lojtarin dhe Ajaxin që ky transferim të realizohet.

Komento: