Mancini i bën thirrje Milanit: Transferoje këtë lojtar

17:20 | 13 Janar 2019

Trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mancini i ka folur Gazzetta dello Sport, në një intervistë në të cilën ai ka folur për disa tema .

Trajneri italian foli edhe për gjendjen e Milanit, një klub të trajnuar nga Rino Gattuso, një mik i ngushtë i Mancinit përcjell ORAinfo.

Mancini foli për interesimin e Milanit në mesfushorin e Sassuolo Stefano Sensi, duke e këshilluar Milanin që ta transferojë atë .

” Gattuso duhet ta transferojë Sensi, ai ka një veti që mund të luajë si para mbrojtjes dhe brenda”, ka thënë Mancini.

Sassuolo thuhet se nuk është i interesuar të shesë Sensi te Milani – me qasjen e Milanit është se ata mund ta nënshkruajnë realisht me kredi me një mundësi për të blerë, për shkak të kufizimeve financiare dhe kjo është një formulë që Neroverdi nuk është e interesuar të dëgjojë./ORAinfo/

Komento: