Maqedonia e Veriut regjistron 67 raste të reja me koronavirus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Maqedonia e Veriut regjistron 67 raste të reja me koronavirus

21:51 | 02 Qershor 2020

67 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut .

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Venko Filipçe bëri me dije se në 24 orët e fundit u raportuan 67 raste të reja me Covid-19 si dhe një viktimë.

Që nga nisja e pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostifikuar me Covid-19 2.382 persona, 141 prej të cilëve kanë humbur jetën.

Shifrat e përkeqësuara të ditëve të fundit kanë detyruar autoritetet të mendojnë për një rikthim të masave shtrënguese në disa qytete, aty ku situata paraqitet më e rrezikshme.

Komento: