Marcelo ia mbyll “gojën” Juventusit me këtë deklaratë

21:24 | 10 Maj 2019

Juventusi ka qenë në gjurmët e Marcelo që nga verën e kaluar, kur spekulimet u rritën si rezultat i transferimit prej 110 milionë eurosh të Cristiano Ronaldos në Juve nga Real Madridi; duke sugjeruar se Marcelo do të bashkohet me shokun e tij dhe shokun e tij në një lëvizje në Torino.

Pas largimit të Zinedine Zidane nga Real Madridi verën e kaluar, duket sikur Marcelo mund të largohej, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, me rikthimin e Zidane pas shfaqjeve të dobëta të Julen Lopetegui dhe Santiago Solari, tani duket sikur Marcelo mund të qëndrojë.

Në një intervistë me Sportingbet.tv, Marcelo tha se “Jam i lumtur me rikthimin e Zidane, jo vetëm për mua, por për Madridin, për udhëheqësit, të gjithë e kanë pëlqyer Zizun, kam thënë miliona herë se do të bëja gjë për të .Unë jam shumë i lumtur me të”./ORAinfo/

Komento: