Marcelo-Juventusi, vjen lajmi “bombë” nga Italia

17:50 | 23 Janar 2019

Marcelo ka shprehur dëshirën e tij për të lënë Santiago Bernabeu për t’u bashkuar me Juventusin, përcjell ORAinfo.

Braziliani ka kaluar 13 vjet në Madrid, por tani shpreson të kalojë në një sfidë të re dhe të bashkohet me ish-shokun e tij Cristiano Ronaldo.

Marcelo thuhet se i ka thënë klubit të pranojë çdo ofertë të ardhshme nga Juventusi, duke thënë: “Nëse ata bëjnë një ofertë për mua, më lini të largoheni”.

30-vjeçari është shfaqur në 11 ndeshje në La Liga këtë sezon, duke kontribuar me dy gola./ORAinfo/

Komento: