Marotta ia “shtin ethet” Juventusit, planifikon ta sjellë treshen e famshme te Inter

20:03 | 11 Dhjetor 2018

Beppe Marotta, shefi ekzekutiv i ri i Inter, njoftohet se tashmë ka bërë plane që klubi të transferojë emra të mëdhenj në afatin e ri të janarit.

Marotta do të shpallet si CEO i Nerazzurrit më 13 dhjetor dhe ai do të marrë detyrën që nga ajo ditë. Italiani e la postin si CEO i bianconerëve disa javë më parë përcjell ORAinfo.

Corriere dello Sport deklaron se Marotta ka hartuar plane për strategjinë e tij të transferimit në Inter dhe përfshin lojtarë që nerazzurët do të kërkojnë të nënshkruajnë në dritaren e transferimit të janarit.

Një nga objektivat është Luka Modric, i cili Inter humbi në këtë verë pasi Real Madrid nuk lejoi që Kroati të largohej. Modriçi i skuadrës Toni Kroos është gjithashtu një objektiv për nerazzurrët.

Milinkoviç-Savic është gjithashtu një objektiv, ndërsa Sandro Tonali dhe Nicolo Barella synojnë gjithashtu në dritaren e transferimit të janarit./ORAinfo/

Komento: